Επίσκεψη των μαθητών του Νηπιαγωγείου Ι.Μ. Καρράς στο Δημοτικό Κολλεγίου Αθηνών

Μαϊ 28, 2024

Την Παρασκευή, 17 Μαΐου 2024 υποδεχθήκαμε στο Δημοτικό μας τα αγαπημένα μας νηπιάκια.

Οι μαθήτριες/τες της 1ης Δημοτικού προετοιμάζονταν καιρό πριν για αυτή την τόσο ξεχωριστή ημέρα!

Πριν έρθουν τα νηπιάκια στο Δημοτικό μας,  έφτασε στο Νηπιαγωγείο μία βαλίτσα με αντιπροσωπευτικά αντικείμενα της 1ης τάξης, η οποία  "ταξίδεψε" σε όλα τα τμήματα  ως «προάγγελος» της επίσκεψης αυτής.

Την Παρασκευή, ήρθαν τα νηπιάκια στο σχολείο μας και αφού ξεναγήθηκαν στο Δημοτικό, μπήκαν στις τάξεις για να γνωριστούν με τα πρωτάκια και τους δασκάλους τους. Στη συνέχεια βγήκαμε στο δάσος για πικ νικ και χαρήκαμε την υπέροχη φύση.

Φεύγοντας τα νηπιάκια πήραν μαζί τους τα δώρα τους και τη μασκότ για κάθε τμήμα του Νηπιαγωγείου. Η κουκουβάγια του κάθε τμήματος θα επιστρέψει τον Σεπτέμβρη στο Δημοτικό γεμάτη νέα και εμπειρίες από το Νηπιαγωγείο τις οποίες θα μοιραστεί με τους δασκάλους και τα καινούρια πρωτάκια!

Ευχόμαστε σε όλα τα νηπιάκια ένα υπέροχο καλοκαίρι και σας περιμένουμε όλες και όλους με μεγάλη χαρά και ανυπομονησία τον Σεπτέμβρη στο Σχολείο μας!!