Τα Νέα μας

Διακρίσεις μαθητών και μαθητριών Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών
στον 1ο Μαθητικό Διαγωνισμό
«Ικανότητες διερεύνησης στη Φυσική και τη Χημεία»

Διακρίσεις μαθητών και μαθητριών Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον 1ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Ικανότητες διερεύνησης στη Φυσική και τη Χημεία»

Ιουν 14, 2024

Η Ιόνιος Σχολή, σε συνεργασία με την Πανελλήνια Παιδαγωγική Εταιρεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, διοργάνωσε τον 1ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Ικανότητες διερεύνησης στη Φυσική και τη Χημεία».

Ο Διαγωνισμός απευθυνόταν σε μαθητές και μαθήτριες της Α΄ Λυκείου και πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 20 Απριλίου 2024 στις εγκαταστάσεις του Λυκείου της Ιονίου Σχολής.

Στον Διαγωνισμό διακρίθηκε η μαθήτρια του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Έλλη-Ελένη Σαλούστρου λαμβάνοντας το 5ο Βραβείο.

Οι μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Κωνσταντίνος Αντύπας, Αλέξανδρος Αρμάος και Παναγιώτης Τσαβδαρίδης έλαβαν Έπαινο Διάκρισης.

Συγχαρητήρια στη μαθήτρια και τους μαθητές μας για τις διακρίσεις τους στον Διαγωνισμό!