Μαθητικός Διαγωνισμός «Διαστημικές Αποστολές» - Βράβευση μαθητών Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών

Δεκ 20, 2021

Το Σάββατο, 18 Δεκεμβρίου 2021, σε εκδήλωση που οργάνωσε το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, βραβεύθηκε από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών η ομάδα του Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών. Η ομάδα μας, αποτελούμενη από τους μαθητές Ορέστη-Δημήτριο Αναγνωστάκη, Στυλιανό-Νικόλαο Αντωνιάδη, Νικόλαο-Εμμανουήλ Σκεύη, Βύρωνα Τρικκαλίδη, Γεώργιο Χαΐνη και Δημήτριο Χρυσικό, εργάστηκε υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών κ.κ. Νικολάου Ανδρικόπουλου και Ειρήνης Σιώτου και απέσπασε το 3ο Βραβείο για τη συμμετοχή της στον Διαγωνισμό "SPACE missions" με την εργασία «Αυτογενής διατήρηση πίεσης σε διαστημόπλοια».

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας!