Προβολή Ταινίας «Τα Παιδιά του Χειμώνα»
ΜΑΡ
ΤΕΤ
ΩΡΑ: 08:30 ΜΜ - 10:30 ΜΜ

Προβολή Ταινίας «Τα Παιδιά του Χειμώνα»

Την Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2024 και ώρα 8.30 μ.μ., η Επιτροπή Γονέων για τη Στήριξη του Προγράμματος Υποτροφιών (Parents Fund Drive) διοργανώνει την εκδήλωση «Πάμε σινεμά; Μια οσκαρική βραδιά στο Cinemax Κηφισιά 1&2 με την ταινία του Αλεξάντερ Πέιν «Τα Παιδιά του Χειμώνα».

Χώρος: Cinemax Κηφισιά 1&2, Λεωφόρος Κηφισίας 245, 145 61 Κηφισιά
Συμμετοχή: €20
RSVP:  Για κρατήσεις θέσεων πατήστε εδώ

Λίγα λόγια για την ταινία:

Ένας δύστροπος καθηγητής σε αμερικανικό κολλέγιο/οικοτροφείο υψηλού κύρους, στη δεκαετία του '70, υποχρεώνεται να περάσει εκεί τις γιορτές των Χριστουγέννων μαζί με έναν ατίθασο μαθητή και τη μαγείρισσα του σχολείου. Οι σχέσεις τους δοκιμάζονται, οι προσωπικότητες συγκρούονται, σε ένα αριστοτεχνικά γραμμένο πλαίσιο (Υποψήφια ταινία για Όσκαρ Πρωτότυπου Σεναρίου) που ταξιδεύει τον θεατή σε μια συγκινητική, βαθιά ανθρώπινη διαδρομή μέσα από πολύ δυνατές ερμηνείες.