Τα Nέα μας

Βράβευση του Ομίλου Περιβάλλοντος και Κηπουρικής του Δημοτικού Σχολείου του Κολλεγίου Αθηνών

Μαρ 31, 2023

Ο Όμιλος Περιβάλλοντος και Κηπουρικής του Δημοτικού Σχολείου του Κολλεγίου Αθηνών βραβεύτηκε σε εκδήλωση Βράβευσης σχολικών μονάδων, εκπαιδευτικών και μαθητών που συμμετείχαν με επιτυχία στα Εθνικά Θεματικά Δίκτυα ΠΕ «Φύση χωρίς Σκουπίδια» ή/και «Πράσινες Γωνιές της Γειτονιάς μου», τα τελευταία έτη (2016-2022). Οι εκπαιδευτικοί Μαριάνθη Γιαννακοπούλου και Γρηγόρης Τζουβίστας βραβεύτηκαν για τις δράσεις τους συνολικά αφού συντονίζουν τον όμιλο από το 2017 ως σήμερα.

Η εκδήλωση έλαβε χώρα στην Αίθουσα FOS στο Σεράφειο του Δήμου Αθηναίων, το Σάββατο 18 Μαρτίου 2023. Στην εκδήλωση έγινε παρουσίαση των δράσεων των σχολικών μονάδων στο πλαίσιο των Δικτύων και ακολούθησε βράβευση σχολείων, μαθητών και εκπαιδευτικών.

Οι μαθητές που εκπροσώπησαν το σχολείο στη βράβευση είναι:

1. ΕΞΑΡΧΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

2. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

3. ΚΟΚΚΟΤΑΣ ΑΡΗΣ

4. ΜΟΝΙΑΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

7. ΠΥΡΟΜΑΛΛΗ ΑΘΗΝΑ

8. ΣΙΓΑΛΑ ΣΙΛΙΑ

Οι μαθητές συμμετείχαν με το τμήμα τους στην κατασκευή ενός στρουμφοχωριού από πεταμένα και άχρηστα υλικά που διακοσμεί το γραφείο Φυσικής Αγωγής στο Κολυμβητικό Κέντρο «Αθηνούλα Μαρτίνου».