Τα Nέα μας

Σύνθεση Διεύθυνσης Σχολικών Μονάδων του ΕΕΙ (2023-2024)

Αυγ 29, 2023

Η σύνθεση της Διεύθυνσης των σχολικών μονάδων του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος για το σχολικό έτος 2023‐2024 είναι η ακόλουθη:

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ – ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ «ΙΩΑΝΝΗΣ Μ. ΚΑΡΡΑΣ»

Διευθυντής / President:

Διευθυντής: Παναγιώτης Γιαννουλάτος
Αναπλ. Διευθυντής: Αθανάσιος Παναγιωτόπουλος
Υποδιευθύντρια: Αθανασία Αναγνώστου

INTERNATIONAL BACCALAUREATE DIPLOMA PROGRAMME (IB DP)
IB DP Head of School: Ελένη Βασιλείου
IB DP Coordinator: Αντώνιος Αποστόλου
Deputy IB DP Coordinator: Εύβοια Καϊναδά

ΓΥΜΝΑΣΙΟ
Διευθύντρια – Συντονίστρια ΜΥΡ: Nικολέτα Κανελλή
Aναπλ. Διευθυντής: Προκόπης Κωστούλας
Υποδιευθύντρια: Μαρίνα Κατσαούνη*

ΔΗΜΟΤΙΚΟ
Διευθύντρια: Δήμητρα Παναγούλη*
Αναπλ. Διευθυντής – Συντονιστής ΡΥΡ: Παναγιώτης Δέδες
Υποδιευθύντρια: Βασιλική Καρκάση*
Υποδιευθύντρια: Μαρία Θερμογιάννη*

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ «ΙΩΑΝΝΗΣ Μ. ΚΑΡΡΑΣ»
Διευθύντρια: Τατιάνα Γκούσκου
Αναπλ. Διευθύντρια ‐ Συντονίστρια PYP: Ζωή Λουσίδου

IB Programmes Director (PYP‐MYP‐DP) των σχολικών μονάδων του ΕΕΙ: Ελένη Βασιλείου

*Εκκρεμεί διορισμός από τα αρμόδια όργανα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού.

Απηχώντας τα συναισθήματα ολόκληρης της Κολλεγιακής οικογένειας, ευχαριστώ θερμά τα αποχωρήσαντα μέλη της Διεύθυνσης για τις υπηρεσίες τους προς το Σχολείο μας:

-Toν Δημήτρη Σιαμόπουλο, ο οποίος διετέλεσε Διευθυντής (2015-2023) και Υποδιευθυντής ((2014-2015) του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού και, μετά από 36 χρόνια ευδοκίμου υπηρεσίας στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση, συνταξιοδοτείται.

-Τη Βασιλική Μουμτζή, Αναπληρώτρια Διευθύντρια/Υποδιευθύντρια του Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών (2011-2023), Προϊσταμένη του Τμήματος Νέων Ελληνικών του Γυμνασίου-Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών (2002-2011), η οποία, μετά από 39 χρόνια ευδοκίμου υπηρεσίας στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, συνταξιοδοτείται.

-Την Παναγιώτα Πριοβόλου, Αναπληρώτρια Διευθύντρια – Συντονίστρια ΜΥΡ του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού (2020-2023), η οποία, θα συνεχίσει το διδακτικό έργο της στο Σχολείο μας, σε συνδυασμό με τα καθήκοντα της Διασχολικής Προϊσταμένης Αγγλικών που της ανατέθηκαν.

-Τον Άγγελο Βλάχο, Αναπληρωτή Διευθυντή/ Υποδιευθυντή του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού (2014-2018, 2021-2023), ο οποίος θα συνεχίσει το διδακτικό έργο του στο Σχολείο μας.

-Την Αικατερίνη Ρεκούμη, Υποδιευθύντρια του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού (2021-2023), η οποία θα συνεχίσει το διδακτικό έργο της στο Σχολείο μας.

Συγχαίρουμε τα μέλη της νέας Διεύθυνσης και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην επιτέλεση της αποστολής τους και τη συνέχιση του σημαντικού έργου τους.

Καθηγητής Κώστας Συνολάκης, Διευθυντής/President