Τα Nέα μας

21οι Αγώνες Στίβου, Αθανασιάδεια 2024

Μαϊ 23, 2024

Την Τετάρτη, 22 Μαΐου 2024, πραγματοποιήθηκαν οι 21οι Αγώνες Στίβου των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού “Αθανασιάδεια” στη μνήμη του Αλέξανδρου Αθανασιάδη.  Tην κήρυξη των αγώνων έκανε η κα. Αννίκα Παπαντωνίου, Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου.

Απονεμήθηκαν 15 αναμνηστικές πλακέτες στους μαθητές και στις μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που πέτυχαν νέες επιδόσεις κατά τη διάρκεια των εσωτερικών αγώνων στίβου των τάξεων και στα Αθανασιάδεια 2024.

Στους αγώνες αυτούς μετείχαν 240 μαθητές και μαθήτριες από την 3η έως την 6η Δημοτικού.

Σημειώθηκαν 2 νέες επιδόσεις Αθανασιαδείων και 2 νέες επιδόσεις τάξεων:

Άλμα εις μήκος  μαθητών

Μιχάλης Δημήτρης (6α Κ.Α.) με επίδοση 4.76μ.

Ρίψη vortex

Κωνσταντέλος Χάρης (6ε Κ.Ψ.) με επίδοση 44.83 η οποία αποτελεί και νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Ψ.

Σκυταλοδρομία 4ης τάξης Κ.Ψ.

Καραλής Στέφανος, Κατσούλης Ιωάννης, Κυπραίος Άγγελος, Λόντος Ιωάννης, Μαμάς Κωνσταντίνος, Στριγγάρης Λεωνίδας (4ζ Κ.Ψ.) με επίδοση 47’’99

Δείτε τα αποτελέσματα