Τα Nέα μας

Αποφοιτήσεις Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού

Ιουν 28, 2024

Την Τρίτη 25 και την Τετάρτη 26 Ιουνίου 2024 πραγματοποιήθηκαν στο Θέατρο του Κολλεγίου οι αποφοιτήσεις των Γυμνασίων Κολλεγίου Ψυχικού και Κολλεγίου Αθηνών.

Οι Διευθύντριες των δύο σχολικών μονάδων κ.κ. Νικολέτα Κανελλή και Βασιλική Τλα συνεχάρησαν τα παιδιά που έφθασαν με επιτυχία στο τέλος αυτού του κύκλου της μαθητικής τους ζωής και τους ευχήθηκαν κάθε επιτυχία στον επόμενο.

Οι καθηγητές σύμβουλοι και οι πρόεδροι των τάξεων, αποχαιρέτισαν τους μαθητές, οι οποίοι παρέλαβαν με χαρά τα αποφοιτήριά τους. Ακολούθησε και η απονομή των βραβείων εις μνήμην Ιωάννη Λάτση στο Γυμνάσιο Ψυχικού και Μποδοσάκη Αθανασιάδη στο Γυμνάσιο Αθηνών.

Τις δύο αποφοιτήσεις πλαισίωσαν μουσικά μαθητές του Ωδείου του Κολλεγίου με εντυπωσιακές εκτελέσεις έργων κλασικής μουσικής.

Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά ένα καλό και ξεκούραστο καλοκαίρι!