Τα Nέα μας

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου K16

Ιουλ 13, 2024

Στις 13 Ιουλίου 2024, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Αγοριών – Κοριτσιών K16, στη Χαλκίδα.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 30 αθλητές και αθλήτριες του ΣΑΚΑ.  Οι ομάδες των μαθητών και μαθητριών κατέλαβαν τη 2η θέση στη γενική βαθμολογία.

Στους αγώνες επιτεύχθηκε νέα επίδοση Κολλεγίου στο εξής αγώνισμα:

Δρόμος 4x80μ. από τους μαθητές της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Σπυρίδωνα Μανιάτη, Χαρίλαο Κρίτσα, Θεοφάνη Λυμπερόπουλο και από τον μαθητή της β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Θαλή Γρηγορόπουλο, με επίδοση 35”98 (1η θέση).

Τρεις πρώτες θέσεις στο Πανελλήνιο Κ16 κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Θεοφάνης Λυμπερόπουλος, μαθητής της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, στον Δρόμο 80μ. με επίδοση 9”14 (1η θέση)

• Ευθυμία Ανδρεάδη, Δανάη Θεοδώρα Μπακογιάννη μαθήτριες της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Δήμητρα Σκορδάκη μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Αικατερίνη Γλου μαθήτρια της β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, στον Δρόμο 4x80μ. με επίδοση 40”35 (1η θέση)

• Χαρίλαος Κρίτσας, μαθητής της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, στον Δρόμο 80μ. με επίδοση 9”15 (2η θέση)

• Αικατερίνη Γλου, μαθήτρια της β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, στον Δρόμο 150μ. με επίδοση 19”05 (2η θέση)

• Δανάη Θεοδώρα Μπακογιάννη, μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, στον Δρόμο 80μ. μετ’ Εμποδίων με επίδοση 12”03 (3η θέση)

• Ευθυμία Ανδρεάδη, μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, στον Δρόμο 150μ. με επίδοση 19”18 (3η θέση)

Δείτε τα αποτελέσματα