No Finish Line Athens - 5η τάξη ΔΚΨ

Μαϊ 22, 2024

Την Παρασκευή, 17 Μαΐου, οι μαθητές/τριες της 5ης τάξης του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού συμμετείχαν με όλες τους τις δυνάμεις στον φιλανθρωπικό αγώνα No Finish Line, τρέχοντας - περπατώντας συνολικά 1.053 χιλιόμετρα! Ο πενθήμερος αγώνας των 100 συνεχόμενων ωρών που υλοποιείται από το No Finish Line Athens σε συνεργασία με το Μαζί για το Παιδί και το ΟΑΚΑ συγκεντρώνει χρήματα και συμβάλλει σε ετήσια βάση στην υλοποίηση παιδικών προγραμμάτων οργανώσεων, ιδρυμάτων και συλλόγων. Στο No Finish Line, οι μαθητές/τριες - δρομείς δοκίμασαν τις αντοχές τους, ξεπέρασαν τα όριά τους και παράλληλα διασκέδασαν συμμετέχοντας με τους φίλους τους σε μια δράση με τον ευγενέστερο σκοπό, αυτόν της προσφοράς στον συνάνθρωπο. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!