Διακρίσεις μαθητών του Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών στον 14ο Εργαστηριακό Διαγωνισμό στις Φυσικές Επιστήμες-ΕΚΦΕ Χαλανδρίου

Μαϊ 29, 2024

Μαθητές της γ΄ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών έλαβαν μέρος στον 14ο Εργαστηριακό Διαγωνισμό στις Φυσικές Επιστήμες που διοργάνωσε το ΕΚΦΕ Χαλανδρίου τον Απρίλιο και τον Μάιο του 2024.

Οι θέσεις που κατέλαβαν οι ομάδες των μαθητών μας είναι οι εξής:

• 2η θέση στον διαγωνισμό Χημείας

• 3η θέση στον διαγωνισμό Βιολογίας

Στην ομάδα Φυσικής συμμετείχαν οι μαθητές: Διονύσιος Γεωργουλόπουλος, Μαρίνα Γιαννακοπούλου και Μαρία Ρώτα

Στην ομάδα Χημείας συμμετείχαν οι μαθητές: Παυλίνα Αθανασιάδη, Ματθαίος Ζαμπίκος και Αθανάσιος Κλιάφας

Στην ομάδα Βιολογίας συμμετείχαν οι μαθητές: Παναγιώτης Βαγδούτης, Φίλιππος Λεοντίδης και Σοφία Μουτσοπούλου

Τους μαθητές προετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας κ.κ. Ηλίας Τζαβιδόπουλος, Τάνια Κυραγιάννη και Σωτηρία Νικολαΐδου.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας!