Παγκόσμιος Διαγωνισμός Νέοι Δημοσιογράφοι για το Περιβάλλον 2024: 2η θέση παγκοσμίως για την Ελλάδα στην Κατηγορία Βίντεο 11-14 ετών - 6 ENL2 - ΔΚΨ

Ιουλ 4, 2024

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι το Ίδρυμα για την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση FEE ανακοίνωσε τους φετινούς νικητές του Παγκόσμιου Διαγωνισμού Νέοι Δημοσιογράφοι για το Περιβάλλον. Ανάμεσά τους βρίσκεται η Ελλάδα, η οποία κατέκτησε τη 2η θέση παγκοσμίως στην κατηγορία «Βίντεο 11-14 ετών» με το βίντεο καμπάνια που δημιούργησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού με τίτλο "Posidonia Oceanica" (δείτε περίληψη της εργασίας των μαθητών μας πατώντας το link).

Πολλά συγχαρητήρια στους νικητές του Διαγωνισμού και στη δασκάλα μας, κ. Μαίρη Ευθυμίου για αυτή τη σημαντική διάκριση για το Σχολείο μας και για την Ελλάδα!

Δείτε εδώ τους φετινούς νικητές του Διαγωνισμού https://eepf.gr/el/el-nea/apotelesmata-diethnous-diagonismou-yre-2024