Εξαιρετικά αποτελέσματα των τελειοφοίτων του IB DP

Ιουλ 8, 2024

Με χαρά και υπερηφάνεια ανακοινώνουμε και φέτος τα άριστα αποτελέσματα των μαθητών του International Baccalaureate Diploma Programme στις εξετάσεις του Μαΐου 2024. Η συστηματική προσπάθεια των μαθητών μας, η αφοσίωση και επιμονή τους σε συνδυασμό με τη συνεχή στήριξη των καθηγητών τους, των γονέων τους και του Σχολείου έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην πρόοδό τους.

Σε σύνολο 141 μαθητών/τριών, τα αποτελέσματα* έχουν ως εξής:

• Μέσος όρος επίδοσης του Σχολείου μας: 36,0/45 (μεγαλύτερος του Παγκόσμιου Μέσου Όρου κατά 5,7 μονάδες στα 45)*
  • Δύο μαθητές μας έλαβαν το απόλυτο άριστα 45/45
  • 27,7% των μαθητών/τριών μας έλαβε την εξαιρετική βαθμολογία 40 και άνω

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!

*Τα αποτελέσματα και οι λεπτομέρειες εισαγωγής στα πανεπιστήμια θα επικαιροποιηθούν άμεσα με αναφορά και στα παγκόσμια δεδομένα, αφού τα δημοσιεύσει ο Οργανισμός International Baccalaureate (ΙΒ). Τα τελικά αποτελέσματα θα αναρτηθούν τον Σεπτέμβριο του 2024, μετά το πέρας των επίσημων διεργασιών που προβλέπονται από τον Οργανισμό.