Διάκριση μαθήτριας του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο διαγωνισμό Ερμηνευτικής Ανάγνωσης Λογοτεχνικών Κείμενων

Μαϊ 7, 2013

Η μαθήτρια της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού Μαριάνθη Κουτρή τιμήθηκε με το 3ο Βραβείο στο Διαγωνισμό Ερμηνευτικής Ανάγνωσης Λογοτεχνικών Κειμένων με θέμα «Ο Ελληνισμός της Διασποράς στη Λογοτεχνία», που διοργανώθηκε από τα Λύκεια Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού στις 11 και 12 Μαρτίου 2013.

Επίσης, η μαθήτρια της Γ΄ τάξης Χρυσούλα Βασιλείου προκρίθηκε στην τελική φάση του Διαγωνισμού. Οι προκριθέντες μαθητές απήγγειλαν το κείμενο που είχαν επιλέξει σε επιτροπή εξωτερικών κριτών.

Στο Διαγωνισμό, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου στο Ψυχικό, έλαβαν μέρος μαθητές από 10 σχολεία της Αττικής.