Διακρίσεις μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών- IΒ Junior Math Competition

Μαϊ 7, 2013

Στο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών-IB Junior Math Competition, που πραγματοποιήθηκε στο ACS την Τετάρτη, 24 Απριλίου 2013, ο μαθητής του 1ου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate (ΙΒ) Δημήτριος Λως κατέλαβε την 1η θέση στον ατομικό διαγωνισμό και τη 2η θέση στην ομαδική κατάταξη.

Επίσης ο μαθητής του ΙΒ1 Κωνσταντίνος Κακκαβάς κατέκτησε την 1η θέση στον ομαδικό διαγωνισμό. Τέλος, οι μαθητές του ΙΒ1 Κωνσταντίνος Τάκο και Βασίλειος-Έκτωρ Παπούλιας κατέλαβαν τη 2η θέση και οι Γεώργιος Κοτζαμάνης και Χρήστος Τούλιος (του ΙΒ1 επίσης) την 3η θέση αντίστοιχα στον ομαδικό διαγωνισμό.