Επίσκεψη της Μ. Κ. στον Ι.Ν. Αγίου Δημητρίου-Κουβαρά

Μαρ 11, 2014
Επίσκεψη της Μαθητικής Κοινότηταςτου Δημοτικού του Κολλεγίου Αθηνών στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου, Κουβαρά Την Τρίτη, 12 Νοεμβρίου, η Μαθητική Κοινότητα του Δημοτικού επισκέφτηκε τον Ιερό Ναό του Αγ.

Επίσκεψη της Μαθητικής Κοινότητας

του Δημοτικού

του Κολλεγίου Αθηνών

στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου, Κουβαρά

Την Τρίτη, 12 Νοεμβρίου, η Μαθητική Κοινότητα του Δημοτικού επισκέφτηκε τον Ιερό Ναό του Αγ. Δημητρίου στον Κουβαρά. Σκοπός αυτής της επίσκεψης ήταν η παράδοση του «λιτού γεύματος» στη Φιλόπτωχο Αδελφότητα του Ιερού Ναού.

14Kouvaras2

Αρχικά τελέστηκε στον Ιερό Ναό η Ακολουθία της Αρτοκλασίας την οποία παρακολούθησαν οι μαθητές και στη συνέχεια έγινε η συσκευασία των τροφίμων που παραδόθηκαν στον Ιερό Ναό νωρίτερα το πρωί της ίδιας μέρας. Οι μαθητές πρόσφεραν με χαρά σημαντική βοήθεια στη συσκευασία των τροφίμων και συζήτησαν για την αξία της προσφοράς στο συνάνθρωπο που έχει ανάγκη.