Επιτυχόντες μαθητές Κολλεγίου Αθηνών στη Γ΄φάση του 27ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής

Μαϊ 1, 2015

Σημαντική ήταν η επιτυχία μαθητών του Ε.Ε.Ι. στη Γ΄ Φάση του 27ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής. Συγκεκριμένα, 6 μαθητές του Σχολείου - ανάμεσα σε 26 μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων πανελλαδικά - επελέγησαν, για να συμμετάσχουν σε CAMP προετοιμασίας για την ανακήρυξη των Εθνικών ομάδων Πληροφορικής 2015. Επιπλέον, την 1η θέση στην κατηγορία μαθητών Λυκείου και την 1η θέση στην κατηγορία μαθητών Γυμνασίου κατέλαβαν μαθητές του Σχολείου.

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΤΗ Γ΄ ΦΑΣΗ ΤΟΥ 27ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤΑΘΑΣ

Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ (1η θέση Πανελλαδικά)

Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΙΑΣΩΝ ΦΙΛΙΠΠΟΥ

Το Camp επιλογής των Εθνικών Ομάδων Πληροφορικής θα ξεκινήσει τη Δευτέρα, 27 Απριλίου 2015, σε εργαστήρια Πανεπιστημιακής ή Πολυτεχνικής Σχολής και θα διαρκέσει πέντε ημέρες.