Μαθητής της Β΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών κάτοχος του χάλκινου μεταλλίου στην 32η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα

Μαϊ 18, 2015
Ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Παναγιώτης Μισιακός, κάτοχος του χρυσού μεταλλίου στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα 2015, συμμετείχε, εκπροσωπώντας την Ελλάδα, στην 32η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα, όπου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Ο μαθητής της  Β΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Παναγιώτης Μισιακός, κάτοχος του χρυσού μεταλλίου στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα 2015, συμμετείχε, εκπροσωπώντας την Ελλάδα, στην 32η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα, όπου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Η 32η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα διεξήχθη από 3 έως 8 Μαΐου 2015 στην Αθήνα.