Συμμετοχή μαθητών της Β´ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών σε Leadership Forum

Ιουν 8, 2015
Οι μαθητές της Β´ Λυκείου Θ.

Οι μαθητές της Β´ Λυκείου Θ. Αλεπάκος, Τ. Αναστασοπούλου, Ν. Αρματά, Ε. Γκότση, Κ. Ζαβραδινού, Β. Ζαφειροπούλου, Δ. Μπαμπίδης, Π. Σαββάκης και Α. Σμυρνής παρακολούθησαν εκδήλωση του προγράμματος «Leadership Forum: Επαγγελματικές ευκαιρίες του μέλλοντος και ανάπτυξη επιχειρηματικού πνεύματος», το οποίο εκπονεί το Ελληνο-Αμερικανικό Εμπορικό Επιμελητήριο σε συνεργασία με την Επιτροπή Leadership του Επιμελητηρίου. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 14 Μαΐου 2015, στην Αμερικανική Σχολή Κλασικών Σπουδών. Τους μαθητές συνόδευσε ο κ. Α. Ιωάννου.

Οι μαθητές ενημερώθηκαν από κορυφαία διευθυντικά στελέχη και σημαντικούς επιχειρηματίες για τις εξελίξεις, τις προκλήσεις και τις ευκαιρίες του μέλλοντος σε σχέση με την επιλογή επαγγελματικής σταδιοδρομίας. Επιπροσθέτως, είχαν τη δυνατότητα να θέσουν τους προβληματισμούς τους μέσα από έναν εποικοδομητικό διάλογο.