Α΄ Βραβείο σε μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για συμμετοχή στην 14η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών – EUSO 2016

Φεβ 1, 2016

Oμάδα μαθητών της Β’ Λυκείου του Κολλεγίου Αθηνών αποτελούμενη από τους μαθητές Αντώνιο Κριεζή, Νικόλαο Στάθα και Ευστράτιο Τσακαλίδη κατέκτησε το Α΄ Βραβείο στην τελική φάση του 8ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού (23 Ιανουαρίου 2016) για την επιλογή των δυο ομάδων που θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στην 14η Πανευρωπαϊκή Ολυμπιάδα EUSO 2016, που θα διεξαχθεί στο Tartu της Εσθονίας (Μάιος 2016). Οι μαθητές, τους οποίους συνόδευσε στον Διαγωνισμό ο κ. Β. Καραμαούνας, συγκέντρωσαν τη μεγαλύτερη βαθμολογία στη Φυσική, τη Χημεία και τη Βιολογία.