Διακρίσεις μαθητών της Α΄ και της Β΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2016 της Ε.Ε.Φ.

Απρ 22, 2016

Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2016 της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών για την Α΄ Λυκείου βραβεύθηκε ο μαθητής Τ.-Σ. Θέμας, ο οποίος κατέλαβε τη 2η θέση.

Στον ίδιο Διαγωνισμό βραβεύθηκαν και οι ακόλουθοι μαθητές για τις θέσεις που κατέλαβαν:

Π. Μακρής

Α. Κριεζής

Β. Χριστοδούλου

Επίσης, έλαβαν έπαινο για τη συμμετοχή τους οι μαθητές της Α΄ Λυκείου:

Α. Λύρας Σ.

Παπασωτηρίου

Θ.-Φ. Παπαρρηγόπουλος

Ι. Κακλαμάνης

Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2016 της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών για τη Β΄ Λυκείου βραβεύθηκε ο μαθητής Ε. Τσακαλίδης, ο οποίος κατέλαβε την 9η θέση.

Στον ίδιο Διαγωνισμό βραβεύθηκε και ο μαθητής Δ. Κοτσανόπουλος και έλαβε έπαινο για τη συμμετοχή του ο μαθητής Κ. Γραμματόπουλος.