Διάκριση μαθητών της Α΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τα Δάση και τη Δασοπονία “Young People in European Forests” 2016

Μαϊ 13, 2016
Το Σάββατο, 23 Απριλίου 2016, διεξήχθη ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός για τα Δάση και τη Δασοπονία “Young People in European Forests” 2016.

Το Σάββατο, 23 Απριλίου 2016, διεξήχθη ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός για τα Δάση και τη Δασοπονία “Young People in European Forests” 2016. Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν τρεις ομάδες μαθητών της Α΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών και δύο από αυτές διακρίθηκαν.

Η μία ομάδα, αποτελούμενη από τους μαθητές Α. Λύρα, Α.-Α. Μπασιάκο και Ι. Νίνο, κατετάγη 1η στην Αττική (ανάμεσα σε 45 ομάδες) και 5η Πανελληνίως (ανάμεσα σε 160 ομάδες).

Η άλλη ομάδα, αποτελούμενη από τις μαθήτριες Α. Λιάσκα, Α. Μποζίκα και Ε. Μπουζιάνη, κατετάγη 3η στην Αττική.