Διάκριση μαθήτριας του Σχολείου μας στον διαγωνισμό ""Chinese Language Skill and Talent Contest""

Μαϊ 31, 2016

Η Αλίκη Τρυφιάτη, μαθήτρια της 5ης τάξης του Σχολείου μας, στο πλαίσιο του διαγωνισμού «Chinese Language Skill and Talent Contest under the auspices of the Chinese Embassy in Greece» με σκοπό την διάδοση της κινεζικής γλώσσας και του κινεζικού πολιτισμού, ήρθε δεύτερη σε σύνολο 50 μαθητών και μαθητριών. Η βράβευση για τη διάκρισή της πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 28 Μαΐου 2016, στον πολυχώρο του φιλολογικού συλλόγου "Παρνασσός" στην Αθήνα.

Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας και της ευχόμαστε πάντα επιτυχίες.