Διακρίσεις μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στο Τουρνουά Debate Deree Invitational

Νοε 22, 2016

Την Παρασκευή, 18 και το Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2016, πραγματοποιήθηκε το τουρνουά Debate Deree Invitational, στο οποίο συμμετείχαν ογδόντα ομάδες (εκατόν εξήντα ομιλητές) από δεκατρία σχολεία της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης και της Πάτρας. Το Ε.Ε.Ι. συμμετείχε στον Διαγωνισμό με τριάντα μαθητές από όλες τις σχολικές μονάδες και έλαβε σημαντικές διακρίσεις.

Ειδικότερα, από το Λύκειο του Κολλεγίου Αθηνών διακρίθηκαν οι ακόλουθοι μαθητές:

Finalists & Top 10 Speakers

Μάρκος Γαζέπης (Γ΄ Λυκείου)

Top 5 Novice Speakers

Φίλιππος-Χένες Αλτ (Α΄ Λυκείου)

Γεώργιος Αραβώσης (Α' Λυκείου)