Διακρίσεις Μαθητών στο Διαγωνισμό  “SHANKAR ON-THE-SPOT DRAWING & PAINTING COMPETITION 2017”

Διακρίσεις Μαθητών στο Διαγωνισμό “SHANKAR ON-THE-SPOT DRAWING & PAINTING COMPETITION 2017”

Δεκ 19, 2017
Το Σάββατο, 11 Νοεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο ACS με τη συμμετοχή σχολείων της Αθήνας ο ετήσιος Διαγωνισμός Ζωγραφικής “Shankar On-The-Spot Drawing & Painting Competition 2017”, που διοργανώνεται από την Πρεσβεία της Ινδίας.

Οι μαθητές του ΙΒ1 του Κολλεγίου Ψυχικού Χρήστος Βακιρτζής και Δανάη Αρεταίου, που παρακολουθούν το μάθημα Visual Arts, βραβεύτηκαν με το 1ο και το 3ο Βραβείο αντίστοιχα στην κατηγορία ηλικίας 14-16 ετών. Το θέμα του φετινού διαγωνισμού ήταν «Nature’s Shadows» και η απονομή έγινε την Τρίτη, 28 Νοεμβρίου στο ACS από τον Πρέσβη της Ινδίας στην Αθήνα.