Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε μια συλλογική προσπάθεια!

Νοε 27, 2019

Με αφορμή τη δωρεά των 11.070 ευρώ για αγορές αγγλικών βιβλίων από 542 οικογένειες μαθητών του σχολείου μας, ο συντονιστής των σχολικών μονάδων Κολλεγίου Ψυχικού Απόστολος Αθανασόπουλος, ο διευθυντής του Δημοτικού του Κολλεγίου Ψυχικού Βασίλης Τερζής, η Διευθύντρια των Βιβλιοθηκών του Ε.Ε.Ι. Αλεξάνδρα Παπάζογλου, και οι βιβλιοθηκονόμοι του Λατσείου είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2013 στη βιβλιοθήκη του Λατσείου το προεδρείο του Συλλόγου Γονέων και τις καθηγήτριες του Αγγλικού τμήματος προκειμένου να τους ευχαριστήσουμε για την ιδέα του Book Drive, τη στήριξη και την υλοποίησή της.

Σε ένα πολύ ζεστό και χαρούμενο κλίμα μοιραστήκαμε τη χαρά της απόκτησης 1300 αγγλικών βιβλίων που εμπλούτισαν τη Βιβλιοθήκη μας και θα συμβάλλουν ουσιαστικά στον τομέα της φιλαναγνωσίας και στους παιδαγωγικούς στόχους της λειτουργίας της.

Όπως τόνισε και η πρόεδρος του Συλλόγου κυρία Μικαέλλα Φωτοπούλου πρόκειται για ένα «έργο Αλληλεγγύης».
Ευχαριστούμε γονείς και μαθητές για το ανεκτίμητο δώρο στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας!