Επιστολή προς γονείς για Υποδοχή α' Γυμνασίου

Σεπ 17, 2020

8 Σεπτεμβρίου 2020

Η Διεύθυνση του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού προσκαλεί τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου την Παρασκευή, 11 Σεπτεμβρίου 2020, και ώρα 10:00 σε διαδικτυακή ενημερωτική παρουσίαση από τους καθηγητές-συμβούλους, μέσω MS Teams.

Η είσοδος στο MS Teams και η επιλογή της αντίστοιχης ομάδας – τμήματος θα γίνει, με τη χρήση των κωδικών των μαθητών. Οι μαθητές που ήδη έχουν στοιχεία εισόδου στο MS Teams από την 6η Δημοτικού, θα χρησιμοποιήσουν τα στοιχεία εισόδου τους. Οι νέοι μαθητές του Σχολείου, θα ενημερωθούν από τη Γραμματεία για τα στοιχεία εισόδου τους στο σύστημα επικοινωνίας MS Teams.

Θα πληροφορηθείτε για το τμήμα στο οποίο ανήκει το παιδί σας την Πέμπτη, 10 Σεπτεμβρίου με e-mail που θα σταλεί ατομικά .

Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε κάποια τεχνική δυσκολία, κατά την εγκατάσταση/χρήση της εφαρμογής, μπορείτε να συμβουλευτείτε τα εξής αρχεία:

Αν χρειάζεστε περαιτέρω τεχνική υποστήριξη, μπορείτε να στείλετε email στο [email protected].

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο!

Νικολέτα Κανελλή

Διευθύντρια Γυμνασίου