Διαγνωστικά τεστ COVID-19 σε όλο το προσωπικό του ΕΕΙ

Αυγ 26, 2020

Εν μέσω γενικότερης ανησυχίας για την εξάπλωση του νέου κορωνοϊού στη χώρα μας με την επιστροφή από τις θερινές διακοπές, το Κολλέγιο λαμβάνει με υπευθυνότητα όλα τα απαραίτητα μέτρα για τη διασφάλιση της υγείας και της ασφάλειας των εργαζομένων του, ακολουθώντας τις οδηγίες της Πολιτείας.

Από τη Δευτέρα, 24 Αυγούστου διενεργούνται και στα δύο campus διαγνωστικά τεστ COVID-19 σε όλο το προσωπικό (διοικητικό, εκπαιδευτικό, εργατοτεχνικό) καθώς και σε όλους τους υπαλλήλους των συνεργείων που εργάζονται στο Σχολείο. Τα τεστ γίνονται με αποκλειστική δαπάνη του Κολλεγίου και στο Σχολείο επιστρέφουν μόνον οι εργαζόμενοι των οποίων το τεστ είναι αρνητικό.

Ευχή όλων μας είναι να ξεπεράσουμε σύντομα αυτήν τη δοκιμασία και να έχουμε μια δημιουργική σχολική χρονιά!