1η Θέση του Ομίλου Νεανικής Επιχειρηματικότητας Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/social_innovation_relay.jpg?sfvrsn=ddc2bbe2_5)
Οι μαθητές του Ομίλου Νεανικής Επιχειρηματικότητας του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού κατέκτησαν την 1η θέση στον τελικό Διαγωνισμού του Social Innovation Relay (SIR) με την εικονική επιχείρηση Pet – Link και θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στον Παγκόσμιο Διαδικτυακό Διαγωνισμό του SIR, στις 22/06/2021.
Τον Διαγωνισμό διοργάνωσε το Junior Achievement Greece και διεξήχθη διαδικτυακά στις 14 Μαΐου 2021. Οι μαθητές που εκπροσώπησαν την Pet-Link ήταν οι:
Λυδία Ευαγγελάτου
Βασίλης Κουλουμέντας
Αλέξανδρος Μαθιός
Κωνσταντίνος Μαθιός
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές του Ομίλου καθώς και στους καθηγητές – συμβούλους, κ.κ. Θάνο Καραμήτσα, Ελένη Μαρκοπούλου και Παναγιώτη Στατήρη για τη μεγάλη επιτυχία του Ομίλου.
Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή τύχη στον Παγκόσμιο Τελικό!