Κλήρωση για την εισαγωγή στο Προνήπιο το σχολικό έτος 2022-2023

Φεβ 9, 2022

H κλήρωση για την εισαγωγή στο Προνήπιο για το σχολικό έτος 2022-2023 διεξήχθη την Τετάρτη, 9 Φεβρουαρίου 2022 στο θεατράκι του Νηπιαγωγείου και συγκεκριμένα:

- 16.00 κλήρωση αποφοίτων

- 17.00 κλήρωση γενικής κατηγορίας

Μπορείτε να παρακολουθήσετε την κλήρωση από τον ακόλουθο σύνδεσμο:

Τρόπος διεξαγωγής κλήρωσης: Εφέτος, λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών, η κλήρωση θα διεξαχθεί στον χώρο του Σχολείου από την αρμόδια επιτροπή κλήρωσης, άνευ παρουσίας γονέων και θα μεταδοθεί απευθείας (live streaming), με τρόπο που δεν προβάλλονται τα στοιχεία των υποψηφίων μαθητών και των γονιών τους.

Ειδικότερα, τον χρόνο που έχει ορισθεί για τη διεξαγωγή της κλήρωσης, οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να παρακολουθήσουν την απευθείας μετάδοση μέσω της ειδικής σήμανσης στην κεντρική σελίδα του διαδικτυακού τόπου του Σχολείου (www.athenscollege.edu.gr) χωρίς να απαιτούνται στοιχεία εισόδου. Στην κλήρωση θα φαίνονται μόνο οι προσωπικοί αριθμοί εκάστου υποψηφίου/ας.