Διακρίσεις μαθητών 5ης και 6ης τάξης του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ελληνικής Γλώσσας «Κλείταρχος και Βερενίκη»

Ιουν 6, 2022

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ελληνικής Γλώσσας «Κλείταρχος & Βερενίκη».

Τη Δευτέρα, 11 Απριλίου 2022, πραγματοποιήθηκε, ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Ελληνικής Γλώσσας «Κλείταρχος & Βερενίκη», που διοργανώνει Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την Παιδαγωγική Εταιρεία Ελλάδος, στον οποίο συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες από την 5η και 6η Δημοτικού.

Από το Σχολείο μας φέτος διακρίθηκαν 19 μαθητές και μαθήτριες.

Οι μαθητές που διακρίθηκαν είναι οι εξής:

5η ΤΑΞΗ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΕΝΕΛΑΟΣ

ΧΩΜΕΝΙΔΗ ΝΙΚΗ

Μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αλλά και πληροφορίες σχετικά με τον διαγωνισμό στην ιστοσελίδα: http://kleitarhos-vereniki.primedu.uoa.gr/