Μαθήτριες του Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών με κείμενά τους απέσπασαν το πρώτο και το τρίτο βραβείο στον 11ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Λογοτεχνίας  "Σοφία Φίλντιση-Το δέντρο της Σοφίας"

Ιουλ 5, 2022

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι δύο μαθήτριες του Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών διακρίθηκαν στον 11ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Λογοτεχνίας «Σοφία Φίλντιση-Το δέντρο της Σοφίας».

Πρόκειται για τη μαθήτρια της 3ης τάξης Κάλλια Παπαγιαννάκι, η οποία με το παραμύθι της «Ένα ζώο στην Ακρόπολη» απέσπασε το 3ο βραβείο και την αδελφή της Μάρθα Παπαγιαννάκι, μαθήτρια της 5ης τάξης, η οποία με τη συγγραφή του «Ημερολογίου της Μίνη» απέσπασε το 1ο βραβείο.

Τους ευχόμαστε να συνεχίσουν να γράφουν όμορφες ιστορίες σε όλη τους τη ζωή.

Θερμά συγχαρητήρια!

Μπορείτε να ξεφυλλίσετε το φυλλάδιο με τα διακριθέντα κείμενα και έργα ζωγραφικής των μαθητών που έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό στον σύνδεσμο https://fliphtml5.com/ndcxw/pcap .