Ενημέρωση για τους Ομίλους 2022-2023

Σεπ 26, 2022

Ψυχικό, 26 Σεπτεμβρίου 2022

Οι Όμιλοι είναι ένας από τους σημαντικότερους και πιο δυναμικούς εξωδιδακτικούς θεσμούς του Κολλεγίου, δίνοντας διαχρονικά διέξοδο στις δημιουργικές ανησυχίες και κλίσεις των μαθητών και των μαθητριών, καλλιεργώντας και προάγοντας ένα ευρύτατο φάσμα ενδιαφερόντων τους. Στο συνημμένο έντυπο θα βρείτε μία σύντομη περιγραφή των δράσεων και των στόχων κάθε Ομίλου, καθώς και τα κριτήρια για την επιλογή των μαθητών και των μαθητριών σε αυτούς. Από αύριο Τρίτη, 27 Σεπτεμβρίου 2022 και μέχρι την Τρίτη, 4 Οκτωβρίου τα παιδιά σας θα μπορούν να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους, ακολουθώντας τον σύνδεσμο  https://forms.office.com/r/NqfgSPSgHK.

Επειδή κάθε Όμιλος για την εύρυθμη λειτουργία του μπορεί να δεχθεί περιορισμένο αριθμό μαθητών και μαθητριών, στη φόρμα της ηλεκτρονικής δήλωσης θα πρέπει να επιλέξουν με σειρά προτίμησης πέντε (5) Ομίλους. Εν συνεχεία, θα καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια να ενταχθούν τα παιδιά στον Όμιλο που βρίσκεται πιο ψηλά στις προτιμήσεις τους, εφόσον πληρούν και τα κριτήρια εισαγωγής.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Συνδιευθυντής Κολλεγίου Αθηνών &

Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών