Κοινωνική προσφορά του Νηπιαγωγείου "Ιωάννης Μ. Καρράς"

Νοε 24, 2022
Τον μήνα Νοέμβριο, οι μαθητές του Νηπιαγωγείου «Ιωάννης Μ. Καρράς» δοκίμασαν το ανανεωμένο μενού σίτισης, το οποίο επιμελήθηκε η ομάδα διατροφής του νηπιαγωγείου σε συνεργασία με τον ειδικό παθολόγο - διατροφολόγο κ. Δημήτρη Δελλή.
Στο πλαίσιο μιας ισορροπημένης διατροφής, οι μαθητές μας δοκίμασαν ποικίλες γεύσεις και παραδοσιακές συνταγές από διαφορετικά μέρη του κόσμου. Επιπλέον, το Νηπιαγωγείο μας καλλιεργώντας στους μαθητές τις αξίες της Κοινωνικής αλληλεγγύης και Προσφοράς, ξεκίνησε συνεργασία με τη μη Κερδοσκοπική Οργάνωση «Μπορούμε». Συγκεκριμένα, έγινε προσφορά φαγητού από το Νηπιαγωγείο μας στον κοινωφελή φορέα «Ψαραύτειο» και στο κοινωνικό συσσίτιο του Δήμου Ν. Ιωνίας, όπου οι μαθητές μας παρέδωσαν τις μερίδες φαγητού στην κ. Ελένη Χατζή, αντιδήμαρχο Ν. Ιωνίας.