IB DP_Επίδοση ελέγχων ΙΒ2 και ενημέρωση γονέων, Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022

Νοε 30, 2022

Ψυχικό, 30 Νοεμβρίου 2022

Προς

τους γονείς των μαθητών και μαθητριών

του 2ου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate

Κολλεγίου Ψυχικού

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα, 12 Δεκεμβρίου 2022, στις 17:00, θα αναρτηθούν στο SoSimple οι έλεγχοι προόδου των μαθητών του 2ου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate Diploma Programme στα μαθήματα του ΙΒ DP για το Α΄ τρίμηνο. Η διαδρομή είναι: https://sosimple.athenscollege.edu.gr - Σύνδεση με username και password - Συνημμένα.

Την Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου 2022  από τις 15:30 έως τις 17:30 θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση από τους καθηγητές για την ακαδημαϊκή  πρόοδο των παιδιών σας, στις αίθουσες του κτηρίου IB και του Μπενακείου.

Επισυνάπτεται κατάσταση με τις αίθουσες συνάντησης.

Η είσοδος στο campus θα ξεκινήσει αμέσως μετά την αναχώρηση των σχολικών λεωφορείων στις 15:00.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Παναγιώτης Γιαννουλάτος                                                                              Ελένη Βασιλείου

Συντονιστής Κολλεγίου Ψυχικού                                                   IB Programmes Director – IB DP Head

Διευθυντής Ιδιωτικού Λυκείου – Κολλέγιο Ψυχικού