Διάκριση μαθητών-τριών Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον Διαγωνισμό EOES 2023

Ιαν 12, 2023

Τριμελής ομάδα του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού - αποτελούμενη από τους μαθητές Παναγιώτη Κλείδωνα (ΙΒ1), Βασιλική Κόκκαλη (Β΄ Λυκείου) και Νίκη Μαζιώτη (Β΄ Λυκείου) – έλαβε τη δεύτερη θέση στον Τοπικό  Διαγωνισμό της Ευρωπαϊκής Ολυμπιάδας Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών (EOES 2023, πρώην EUSO) και θα εκπροσωπήσει το Σχολείο μας στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό που θα διεξαχθεί το Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2023. Τα δύο ελληνικά σχολεία που θα προκριθούν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στην 23η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα ΕπιστημώνEOES 2023.

Τους μαθητές μας προετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί Γ. Διπλάρης, Δ. Κοντοσταυλάκη και Α. Κορίλλης.

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή και τις μαθήτριες του Λυκείου μας για την πολύ σημαντική διάκρισή τους και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό ΕΟES!