Η δράση Book Wave της μη κερδοσκοπικής εταιρείας Library4all στο Δημοτικό του Κολλεγίου Αθηνών

Φεβ 6, 2023
Για άλλη μια  χρονιά η δράση Book Wave της μη κερδοσκοπικής εταιρείας Library4all έλαβε χώρα στο σχολείο μας, συγκεντρώνοντας πολλές δεκάδες βιβλία τα οποία θα διανεμηθούν σε παιδιά που δεν έχουν πρόσβαση σε δανειστικές βιβλιοθήκες, χαρίζοντάς τους τη χαρά της γνώσης και της ανάγνωσης. Οι μαθήτριες και οι μαθητές του 15μελούς της Μαθητικής Κοινότητας του Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών αφού ενημέρωσαν κι ευαισθητοποίησαν τα παιδιά όλου του σχολείου για τη συγκεκριμένη δράση, συγκέντρωσαν τα βιβλία που οι συμμαθητές και συμμαθήτριές τους έφεραν στο σχολείο ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα. Μια ακόμα δράση εθελοντισμού και προσφοράς!