Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Volleyball Μαθητών και Μαθητριών Δημοτικών Σχολείων
Απρ 5, 2014
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/a-s-i-s-protathlima-volleyball-mathiton-ke-mathitrion-dimotikon-sholion-img_3477a.jpeg?sfvrsn=a0fc1b33_0)
Η Ιόνιος Σχολή, τα Νέα Εκπαιδευτήρια Γ. Μαλλιάρα και η Σχολή Μωραΐτη συνδιοργάνωσαν από τις 22 Φεβρουαρίου έως τις 5 Απριλίου 2014 το πρωτάθλημα Volleyball για τους μαθητές και τις μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων. Η ομάδα των μαθητριών πέτυχε 5 νίκες και 1 ισοπαλία.
Συμμετείχαν 12 ομάδες μαθητών και 16 ομάδες μαθητριών και πραγματοποιήθηκαν με απόλυτη επιτυχία και οι 83 αγώνες. Υπεύθυνος καθηγητής ο κ. Σόλων Σανιώτης.