Χριστουγεννιάτικες Αθλητικές Εκδηλώσεις
Δεκ 23, 2015
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/hristougenniatikes-athlitikes-ekdilosis1-img_2354a.jpeg?sfvrsn=eb4d2545_1)
Την Τετάρτη, 23/12, πραγματοποιήθηκε φιλικός αγώνας Basketball μεικτών ομάδων μαθητών των Λυκείων Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού. Η μπλε ομάδα νίκησε την κόκκινη με σκορ 56 – 55. Καθώς επίσης αγώνας Προσωπικού των Σχολείων του Kολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού με την αντιπροσωπευτική ομάδα Basketball των Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού. Η ομάδα των μαθητών νίκησε με σκορ 63-60. Το τμήμα Φυσικής Αγωγής και το “A” Association ανέλαβαν τη διοργάνωση των αγώνων. Τους αγώνες παρακολούθησαν μαθητές και μαθήτριες των Λυκείων και Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού αντίστοιχα.