Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Τένις μαθητών – μαθητριών Δημοτικών Σχολείων
Μαϊ 22, 2016
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/a-s-i-s-protathlima-tenis-mathiton-mathitrion-dimotikon-sholion-10bd4af2-fd2d-45c5-9eff-c69033d3fd93a.jpeg?sfvrsn=ea0cae5e_1)
Το Σάββατο 21 και την Κυριακή 22, Μαΐου 2016, πραγματοποιήθηκε το Πρωτάθλημα Τένις για μαθητές και μαθήτριες Δημοτικών Σχολείων, στα πλαίσια των Α.Σ.Ι.Σ., που διοργάνωσε η Νέα Γενιά Ζηρίδη.
Από τα Δημοτικά Σχολεία του Κολλεγίου συμμετείχαν 4 μαθητές και 2 μαθήτριες. Από το Κολλέγιο Αθηνών κατέλαβαν την 1η θέση ο Αριστείδης Στεφανίδης, την 3η θέση ο Φίλιππος Βαρελάς και την 5η θέση ο Αντώνης Κριεζής. Από το Κολλέγιο Ψυχικού ο μαθητής Βασίλειος Τσαγκανός κατέλαβε τη 2η θέση.
Προπονήτρια των ομάδων είναι η κα Χριστίνα Τσικαλάκη.