Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Τένις μαθητών – μαθητριών Δημοτικών Σχολείων
Μαϊ 21, 2017
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/a-s-i-s-protathlima-tenis-mathiton-mathitrion-dimotikon-sholion-tennis-dimotika-kor3a.jpeg?sfvrsn=5052beed_1)
Το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21, Μαΐου 2017, πραγματοποιήθηκε το Πρωτάθλημα Τένις για μαθητές και μαθήτριες Δημοτικών Σχολείων, στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ., που διοργάνωσε η Εκπαιδευτική Αναγέννηση.
Από τα Δημοτικά του Κολλεγίου συμμετείχαν 4 μαθητές και 4 μαθήτριες. Από το Κολλέγιο Αθηνών κατέλαβαν την 3η θέση ο Τριαντάφυλλος Ιωάννης Κεχαγιάς (6γ), η Αλίκη Βαρελά (5ε) και η Μαρία Αισώπου (6δ).
Προπονήτρια των ομάδων είναι η κα Χριστίνα Τσικαλάκη.