Εορτασμός Ολυμπιακής Ημέρας Δημοτικών Σχολείων
Μαϊ 9, 2019
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/eortasmos-olibiakis-imeras-dimotikon-sholion-dch_2734a.jpeg?sfvrsn=599768c3_1)
Την Τρίτη, 2 Απριλίου 2019, στο θέατρο του Κολλεγίου Aθηνών, πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της Ολυμπιακής Ημέρας με καλεσμένο τον Βλάση Μάρα, Παγκόσμιο Πρωταθλητή της Γυμναστικής. Υπεύθυνος της εκδήλωσης ήταν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής, κ. Παναγιώτης Σκυλοδήμος.
Την Πέμπτη, 9 Μαΐου 2019, στο θέατρο του Κολλεγίου Ψυχικού, πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της Ολυμπιακής Ημέρας, με καλεσμένη τη Χρυσή Παραολυμπιονίκη της Κολύμβησης, Καρολίνα Πελενδρίτου. Υπεύθυνος της εκδήλωσης ήταν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής, κ. Στέλιος Κακαβογιάννης.