Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Τένις μαθητών – μαθητριών Δημοτικών Σχολείων
Μαϊ 12, 2019
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/a-s-i-s-protathlima-tenis-mathiton-mathitrion-dimotikon-sholion-papandreou.jpeg?sfvrsn=130707a6_0)
Το Σάββατο 11 και την Κυριακή 12, Μαΐου 2019, πραγματοποιήθηκε το Πρωτάθλημα Τένις για μαθητές και μαθήτριες Δημοτικών Σχολείων, στo πλαίσιo του Α.Σ.Ι.Σ., που διοργάνωσε η Εκπαιδευτική Αναγέννηση.
Από τα Δημοτικά του Κολλεγίου συμμετείχαν 4 μαθητές και 2 μαθήτριες. Από το Κολλέγιο Αθηνών κατέλαβε τη 2η θέση ο Παναγιώτης-Πέτρος Παπανδρέου (6ε) και την 3η θέση ο Ιωάννης-Παύλος Παπανδρέου (6γ).
Στους Αγώνες συμμετείχαν 68 μαθητές από 18 ιδιωτικά σχολεία.
Προπονήτρια των ομάδων είναι η κα Χριστίνα Τσικαλάκη.